فست فود

میز کار صنعتی چیست و 10 مدل میز کار استیل فست فود

بهترین میز کار صنعتی چیست؟

میز کار صنعتی چیست (industrial work table)؟پاسخ به این سوال بسیار ساده میباشد.میز کار صنعتی  برای هر آشپزخانه و فست فودی ضروری است.میز استیل نه تنها فضای لازم را برای تهیه غذا فراهم می کنند،بلکه به شما در حفظ یک محیط بهداشتی در آشپزخانه کمک می کنند.میزهای آماده سازی و کار در اشکال و اندازه های مختلف،از مدل های میز کار لبه دار و مرکزی گرفتع تا فریزر و یخچال میز کاری فست فود و رستوران میباشد.یکی از مهم ترین و ساده ترین وسایل در تجهیزات فست فود و تجهیزات آشپزخانه صنعتی میز کار استیل میباشد.

اگر درشغل رستوران هستید یا اگر آشپزخانه خانگی دارید که اغلب برای آشپزی استفاده می شود،میز آماده سازی یک نیاز ضروری از تجهیزات است. میزهای آماده سازی در اشکال و اندازه های مختلف موجود هستند،بنابراین تشخیص اینکه کدام یک به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد دشوار است.

با این حال اولین چیزی که هنگام خرید میز کار استیل صنعتی استیل باید در نظر گرفت این است که چه هدفی را دنبال می کند.برخی از افراد از میزهای آماده سازی خود به عنوان جزیره برای تهیه غذا استفاده می کنند در حالی که برخی دیگر از آنها به عنوان ایستگاه کاری استفاده می کنند که در آنجا غذا را برای مشتریان قبل از فرستادن آنها به اتاق غذاخوری آماده می کنند.نیاز شما هر چه باشد مطمئناً یک گزینه ایده آل در جایی وجود دارد.

بنابراین،چه به دنبال یک میز کار معمولی و چه با طراحی صنعتی باشید گزینه های زیادی وجود دارد.در این مقاله به برخی از بهترین رستوران ها،میزهای آماده سازی غذا و میزهای کاری موجود در بازار امروز می پردازیم.برای پاسخ به سوال اینکه میز کار صنعتی چیست؟باید حنما ادامه مقاله را بخوانید تا کامل متوجه بشوید.

میزهای کاری و آماده سازی غذای رستوران چیست؟

،برخی برای یک آشپزخانه کوچک عالی هستند و برخی دیگر به اندازه کافی بزرگ هستند تا بتوانند یک رویداد را ارائه دهند.نوع میز مورد نیاز شما به نیازهای رستوران شما و همچنین تعداد دفعات استفاده از آن بستگی دارد.

میزهای آماده سازی غذای معمولی همانطور که از نام آن پیداست معمولاً برای تهیه غذا برای نیازهای روزمره استفاده می شود.اینها معمولاً طراحی کوچکتری دارند و از مواد کمی با دوام کمتر ساخته می شوند.میز کار استیل مناسب برای قرار گیری در کنار سینک صنعتی و فر پیتزا میباشد.

در مقایسه، میزهای آماده سازی و کار به سبک صنعتی نیز وجود دارد. اینها برای استفاده با تجهیزات سنگین مانند میکسرها یا مخلوط کن های صنعتی طراحی شده اند و بسیار پایدارتر و سنگین تر از میزهای آماده سازی معمولی هستند.

ابعاد میز کار استیل

میزهای آماده سازی غذای رستوران و میز کار میزهایی هستند که به شما امکان می دهند غذا را تهیه یا سرو کنید.اندازه آنها متفاوت است ابعاد میز کار استیل متغیر میباشد.معمولا طول میز کار استیل تا 190 سانت میباشد.عرض میز کار استیل تا 70 استاندارد میباشد.ارتقاع میز استیل صنعتی نیز 90 سانتیمتر در همه مدل ها میباشد.

آنها بسته به نیاز شما و اندازه فضای آشپزخانه شما در اندازه های مختلف از کوچک تا بزرگ هستند.میزهای آماده سازی صنعتی معمولاً در آشپزخانه های موسسات پذیرایی شلوغ یافت می شوند که می توانند کارهای سخت تری مانند تهیه غذا برای یک مهمانی کامل یا رویدادهای پذیرایی بزرگ را انجام دهند.

انواع مختلف میزهای کاری و آماده سازی غذا در رستوران چیست؟

انواع مختلفی از میزهای کاری و آماده سازی غذای رستوران وجود دارد.بسیاری از آنها طرح های متفاوتی دارند، با مواد مختلفی ساخته می شوند و رویه های مختلفی دارند.در اینجا تعدادی از محبوب ترین میزهای آماده سازی غذای رستوران و میز کار برای آشپزخانه شما آورده شده است.

میز با پایه:

نوعی میز است که دارای لبه ای از جنس استیل ضد زنگ در پشت می باشد تا از ریزش غذا در پشت میز جلوگیری کند.این میز معمولاً به عنوان یک قطعه تجهیزات مستقل در آشپزخانه یا برای کارهایی مانند قصابی استفاده می شود و یک نوع میز فوق العاده بهداشتی برای استفاده در آشپزخانه های صنعتی است.

میز بدون پایه:

این میزی است که پایه ندارد و عموماً به عنوان نیمکت یا برای سرو غذا استفاده می شود. این نوع میز کار آماده سازی غذای رستورانی را می توان بسته به نیاز شما در مدل هایی با سطوح افقی یا عمودی یافت.معمولا در کنار تاپینگ پیتزا رومیزی نیز قرار میگیرد.

میز با قفسه زیر:

زیر قفسه یک سطح اضافی است که در زیر میز قرار می گیرد و فضای ذخیره سازی اضافی برای ظروف،قابلمه،تابه یا سایر وسایل آشپزخانه فراهم می کند. این را می توان در میزهای ناهار خوری بدون پایه و همچنین میزهایی که دارای پایه هستند – مانند میزهای قصابی یافت.فضای ذخیره‌سازی اضافی می‌تواند فضای بسیار مورد نیاز را برای نگهداری قابلمه‌ها و تابه‌ها و همچنین فضایی برای موادی که سرآشپزها می‌توانند به راحتی از زیر میز کار خود در طول یک سرویس شلوغ بگیرند فراهم کند.

میز آماده سازی:

میز آماده سازی میزهایی هستند که به طور خاص برای تهیه غذا طراحی شده اند. آنها اغلب دارای سینک یا کشوهای داخلی برای نگهداری ظروف آشپزخانه، قفسه یا حتی قلاب برای آویزان کردن ظروف هستند.

میز با سینک جاسازی شده:

این میزها سینک هایی دارند که روی میز تعبیه شده اند.سینک معمولاً از استیل ضد زنگ 304 ساخته شده است و دارای یک راه آب در پشت است. این نوع میزهای کار آماده سازی غذای رستورانی به دو شکل مستطیل و مربع با اندازه های بین 30 تا 80 اینچ بسته به نیاز شما تولید می شوند.

میز کار مرکزی استیل:

این نوع میز کار مرکزی استیل غذای رستورانی برای استفاده در مرکز آشپزخانه طراحی شده است. آنها اغلب با اضلاع برآمده عرضه می شوند تا از ریختن مواد روی زمین جلوگیری کنند و می توانند برای تهیه غذا به عنوان فضای کاری اضافی استفاده می شوند.

میز کار تخصصی:

میزهای کار تخصصی برای کارهای خاص طراحی شده اند.اینها اغلب دارای ویژگی‌هایی مانند سینک‌های داخلی،کشوها یا قفسه‌های مخصوص برای سازماندهی وسایل و دسته‌هایی در کناره هستند تا مانور دادن آنها در فضاهای تنگ را آسان‌تر کند.

میزهای دیواری:

این میزها برای استفاده در گوشه ها یا فضاهای کوچک طراحی شده اند.آنها به خوبی در گوشه ای قرار می گیرند و برای کسانی که می خواهند فضای خود را به حداکثر برسانند ایده آل هستند.

انواع مختلف میز کار چیست؟

علاوه بر میزها به طور کلی انواع مختلفی از میز کار برای میزهای آماده سازی رستوران نیز وجود دارد.در اینجا انواع مختلفی از بهترین ها را که می توانید به میزهای کاری رستوران خود اضافه کنید آورده شده است:

میز استیل تخته کاری:

چوب یک ماده سنتی برای میز کار رستوران است.این مدل اغلب در میزهای قصابی یا مدل‌های میز ناهارخوری قدیمی با پایه‌دار یافت می‌شوند،اما می‌توان از آنها به عنوان تجهیزات مستقل مانند قسمت های آماده‌سازی نیز استفاده کرد.معمولاً میزهای کار از جنس استیل ضد زنگ با رویه های چوبی تهیه می شود.

سطوح آماده سازی مواد غذایی از جنس استنلس استیل:

این نوع سطح یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای میز کار رستوران است.آنها بادوام هستند، به راحتی تمیز می شوند.

میز های تخته کاری:

اگر به دنبال صرفه جویی در فضا در آشپزخانه خود هستید،میز تخته خردکن یک انتخاب عالی است.آمیز تخته کاری سبک وزن هستند و برای ایمنی بیشتر در حین کار روی آنها نرده های تعبیه شده دارند.اگر به دنبال استفاده از یک رومیزی همه کاره هستید تخته های خردکن قابل جدا شدن هستند و انتخاب خوبی هستند.

میز کار پلی اتیلن:

پلی اتیلن یک ماده محبوب برای این میزهای کار است زیرا بادوام،سبک وزن است و به راحتی قابل برش است.آنها در رنگ‌های مختلف نیز می‌آیند بنابراین شما می‌توانید مطابقت کامل را برای هر دکوراسیون آشپزخانه پیدا کنید.

چه چیزی را باید در انواع مختلف میزهای کاری و آماده سازی غذای رستوران جستجو کنید؟

وقتی به دنبال بهترین میزهای کاری و آماده سازی غذای رستوران هستید باید چند فاکتور را در نظر بگیرید.اینها عواملی هستند که ما هنگام در نظر گرفتن بهترین میزهای کاری صنعتی استفاده می کنیم:

نوع رومیزی:

حتماً نوع رومیزی را که برای کسب و کار شما مناسب‌تر است در نظر بگیرید. رویه‌های مربعی سطحی دارند که به راحتی تمیز می‌شود و برای کارهایی مانند خرد کردن یا مخلوط کردن عالی است در حالی که رویه‌های گرد می‌توانند به صورت بالا پایین یا بدون لبه دو برابر شوند که هنگام کار با چاقوی سرآشپز عالی است.میزهای گوشه به خوبی در فضا قرار می گیرند و فضای آشپزخانه را ذخیره می کنند.

همچنین باید نوع ماده ای را که میز شما از آن ساخته شده است در نظر بگیرید،از جنس استیل ضد زنگ،چوب،پلاستیک یا گزینه ای به همان اندازه بادوام خواهد بود.

نوع لبه میز کار:

نوع لبه میز کار نیز تفاوت ایجاد می کند.لبه‌های دریایی اغلب در محیط‌های مرطوب استفاده می‌شوند که آنها را برای آشپزخانه‌هایی که آماده‌سازی و پخت غذا ممکن است همزمان انجام شود،عالی می‌کند. همچنین باید در نظر بگیرید که آیا می خواهید لبه های مربع یا گرد داشته باشید.

آیا شما یک میز ایستاده می خواهید؟

برای کسانی که می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که غذا پشت میز کار رستوران شما گیر نمی‌کند یا نمی‌تواند از پشت بیفتد،یک میز با پایه بهترین گزینه است. اگر میز شما به دیوار می چسبد،این کار عالی است.با این حال،اگر قرار است میز بیشتر در یک منطقه کار قرار گیرد ممکن است بخواهید یکی را بدون این لوازم جانبی در نظر بگیرید.

اندازه میز کار:

میزهای استاندارد برای کارهایی مانند خرد کردن یا مخلوط کردن مناسب هستند،در حالی که میز قصابی می تواند تکه های بزرگ گوشت را جابجا کند و همچنین در صورت نیاز به بریدن آنها ایده آل است.

اندازه آماده سازی غذای رستوران و محل کار شما به میزان فضای موجود و همچنین نوع غذاهایی که سرو می کنید بستگی دارد.

فضای ذخیره سازی:

اگر فضای زیادی در دسترس نیست یا می‌خواهید از فضایی که در اختیار دارید حداکثر استفاده را ببرید،تهیه یک میز با فضای ذخیره‌سازی فراگیر ایده خوبی است.این بدان معنی است که شما می توانید قابلمه ها و ماهیتابه ها یا موادی را که ممکن است برای سرویس به آنها نیاز داشته باشید در زیر میز کار خود ذخیره کنید. آنها همچنین می توانند در اندازه های مختلف یافت شوند بنابراین برای فضاهای کوچکتر ایده آل هستند.

متریال و جنس میز کار صنعتی:

می خواهید میزهای کاری و آماده سازی غذای رستوران شما از چه چیزی ساخته شود؟ ما برخی از محبوب‌ترین گزینه‌ها را در بالا بررسی کرده‌ایم،بنابراین با خیال راحت گزینه مناسبی را برای ساخت میز کار صنعتی انتخاب کنید.

استیل ضد زنگ محبوب ترین انتخاب برای میزهای کار رستوران است زیرا بادوام است اما در اندازه های مختلف مطابق با نیازهای شما عرضه می شود. چوب را می‌توان روی میزهای قصابی و مدل‌های میز ناهارخوری قدیمی با پایه و همچنین تجهیزات مستقل مانند قسمت های آماده‌سازی یافت.پلاستیک یک انتخاب عالی برای مناطق مرطوب است که در آن به میزهای کار نسوز نیاز دارید که آنها را در آشپزخانه رستوران یا کامیون غذای شما عالی می کند.

قابل حمل بودن میز کار صنعتی:

آیا می خواهید میزهای کار خود را در جاده با خود ببرید؟ بهترین آنها سبک وزن،محکم و به راحتی برای حمل و نقل تجزیه می شوند.برخی از آنها چرخ‌هایی نیز دارند،بنابراین به راحتی می‌توان آنها را جابه‌جا کرد.

سهولت در تمیز کردن:

صرف نظر از اینکه کدام میزهای کاری و آماده سازی غذای رستورانی دارید مطمئناً می خواهید که تمیز کردن آنها آسان باشد.پس استیل ضد زنگ یا پلاستیک گزینه های مناسبی برای شما هستند.استیل ضد زنگ بادوام،سبک وزن و مقاوم در برابر آب است و به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارد،در حالی که پلاستیک می تواند محیط های مرطوب را تحمل کند و در مورد تخته های برش اضافی قابل جابجایی است.

دوام میز کار صنعتی استیل:

از میزهای کاری و آماده سازی غذای رستوران شما چقدر استفاده می شود؟ اگر به دنبال چیزی هستید که دوام داشته باشد،استیل ضد زنگ بهترین گزینه است. بادوام است اما ضخامت سنج های مختلفی را برای رفع نیازهای شما ارائه می دهد. همچنین به این معنی است که می توان از آن در محیط های مختلفی مانند آشپزخانه های مرطوب یا قسمت های قصابی بدون نگرانی از دوام استفاده کرد. به علاوه، هرچه میز بادوام تر و خوش ساخت تر باشد،عمر طولانی تری خواهد داشت.

ارتفاع میز کار صنعتی :

آیا می خواهید میزهای کاری و آماده سازی غذای رستوران شما بالا باشد یا پایین؟ برای کارهایی مانند برش و قطعه قطعه کردن،یک میز بالاتر برای ارگونومی بهتر مناسب است،اما در صورت نیاز پایه های پایینی نیز در دسترس هستند.

ضخامت استیل ضد زنگ میز کار صنعتی:

استیل ضد زنگ را می توان در ضخامت های مختلف انتخاب کرد.ضخامت استاندارد میز کار استیل معولا 0/8 تا 1 میل میباشد.مناسب برای قرار گیری انواع دستگاه خمیر پهن کن رومیزی  بر روی میز کار استیل میباشد.در بسیاری از تجهیزات فست فود و سازنده های تجهیزات آشپزخانه صنعتی قیمت میز کار بسیار پایین میباشد.بخاطر کیفیت و ضخامت پایین و کم میز کار ها میباشد که مناسب هیچ فست فودی نیست و توصیه نمیشود.

امکانات:

آیا میزهای کاری و آماده سازی غذای رستوران شما دارای ویژگی هایی هستند؟ برخی از آنها سینک، برش‌هایی برای چاقوها و سایر ظروف یا حتی قفسه‌هایی برای سازماندهی وسایل ارائه می‌دهند تا همه چیز را به راحتی در دسترس داشته باشید.

تفاوت عمده بین میز کار صنعتی و خانگی:

تفاوت های عمده زیادی بین میز کار صنعتی و خانگی وجود دارد،اما عمده ترین آنها اندازه و جنس آنها است.میزهای کار صنعتی معمولاً برای تسهیل انواع کارها بسیار بزرگتر هستند،در حالی که واحدهای خانگی می توانند از نظر کاری که انجام می دهند متنوع تر باشند.

میزهای کاری و آماده سازی غذای صنعتی مزایای زیادی برای رستوران هایی دارد که به آنها نیاز دارند به عنوان مثال،آنها سطوح محکمی هستند که کارگران هنگام تهیه غذا روی آن بایستند،به راحتی تمیز می شوند،بسیار بادوام هستند و دارای وسایل داخلی برای آسان کردن کار سرآشپزها هستند.

بهترین میزهای آماده سازی غذای رستوران دوام و همچنین ویژگی هایی را ارائه می دهند.مهم است که از قابلیت حمل و نقل غافل نشوید،زیرا اگر کسب و کار شما سیار است،می خواهید تجهیزات آشپزخانه شما نیز از همین روش پیروی کند.

با این حال، میزهای کار آشپزخانه خانگی معمولاً از نظر طراحی دارای تنوع بسیار بیشتری هستند اما این طرح ها برای استفاده صنعتی معمولی مناسب نیستند.به عنوان مثال بسیاری از میزهای کار آشپزخانه در خانه ها از چیزهایی مانند گرانیت،سنگ مرمر یا کوارتز ساخته می شوند که در یک محیط صنعتی کار نمی کنند.همچنین نصب آن بسیار گران خواهد بود به همین دلیل معمولاً فقط برای خانه ها استفاده می شود.

بهترین نکات استفاده برای تهیه غذای رستوران و میز کار:

هنگام خرید میزهای کاری و آماده سازی غذای رستوران حتماً به ضخامت استیل دقت کنید.گیج 18 گزینه ارزان تر است و به عنوان استیل ضد زنگ درجه 430 نیز شناخته می شود. با این حال،استیل درجه 304 با دوام تر از ضخامت سنج 14 ساخته شده است که کیفیت بالاتری دارد و عمر طولانی تری دارد.

ارتفاعی هم وجود دارد که باید در نظر بگیرید که بستگی به نوع فعالیت‌هایی دارد که می‌خواهید با آن انجام دهید.میزهای بالاتر برای برش دادن و خرد کردن مناسب هستند در حالی که پایه‌های پایین‌تر می‌توانند برای اهداف دیگری مانند خرد کردن سبزیجات بهتر عمل کنند.

به یاد داشته باشید که دوام نقش مهمی ایفا می کند زیرا تجهیزات آشپزخانه صنعتی باید ساعت ها در برابر استفاده بدون خرابی مقاومت کنند.

ویژگی‌هایی مانند قفسه‌ها،برش‌های چاقو و سایر ظروف یا سینک ظرفشویی می‌توانند در سازماندهی فضایی که باید استفاده کنید مفید باشند.

مطمئن شوید که اندازه میز کار خود را با دقت در نظر بگیرید زیرا میزهای صنعتی معمولاً بزرگتر هستند.

همچنین مهم است که به قابلیت حمل و نقل و اینکه برای چه نوع کارهایی می خواهید میز کار و آماده سازی غذا می خواهید فکر کنید.اگر در آشپزخانه متحرک مورد استفاده قرار گیرد ثبات کلیدی است،اما ممکن است ویژگی های زیادی در دسترس نباشد زیرا حمل و نقل نیز باید در نظر گرفته شود.

می‌توانید بسته به نوع فعالیت‌هایی که برای آنها استفاده می‌شود میزهای آماده‌سازی غذا و میزهای کاری با ویژگی‌های بیشتر یا کمتر پیدا کنید،بنابراین هنگام بررسی گزینه‌ها مطمئن شوید که چیزی مناسب دارید.برخی فضای قفسه ساده را ارائه می دهند در حالی که برخی دیگر شامل سینک هستند.

حتما به اندازه میزهای کار خود دقت کنید زیرا میزهای صنعتی معمولاً بزرگتر هستند.

در نهایت، اگر نوع غذاهایی که تهیه می‌کنید به چیزی با ماندگاری بیشتر یا ویژگی‌های متفاوت از آنچه که معمولاً روی میزهای کار خانگی موجود است نیاز دارید،ممکن است به نوع خاصی از میز نیاز داشته باشید.

توصیههای آمادهسازی غذا و بهترین میز کار صنعتی چیست؟

میز استیل با پایه:

سوال بسیار داریم که بهترین میز کار صنعتی چیست؟این میز آماده سازی از جنس استنلس استیل دارای طراحی مستحکم و استیل ضد زنگ با استحکام بالایی است.این بدان معنی است که می توان آن را روی دیوار نصب کرد و از ریزش مواد غذایی یا پاشیدن آن روی سطوحی که تمیز کردن آن دشوار است جلوگیری کرد.

میزهای آماده سازی آشپزخانه های صنعتی عموما از استیل 430 خشدار ضخامت 0/8 تهیه و تولید میشوند.در موارد میز کار های استیل بیمارستانی و آزمایشکاهی استیل هایی که با اسید سروکار دارند استفاده میشوند.بنابر این برای هر مور میز کار استیل مورد نظر همان کار مورد استفاده قرار میگیرد.

مزایا:
 • طراحی بلند به این معنی است که غذا پشت میز گیر نمی کند
 • در طیف وسیعی از عرض ها متناسب با رستوران های مختلف موجود است
 • آسان برای تمیز کردن سطح
معایب:
 • استیل ضد زنگ گیج ضخامت کم  به آن اندازه که می تواند با کیفیت نیست

 

میز وسط استیل بدون پایه:

میزهای مرکز صنعتی از استیل ضد زنگ 304 ساخته شده اند.این نوع استیل به طور قابل توجهی قوی تر است و گیج 14 است.این بدان معنی است که در برابر مواد شیمیایی،ضربه فیزیکی و خوردگی مقاوم است.

میزهای 900 میلی‌متری برای آشپزخانه‌های صنعتی ایده‌آل هستند،زیرا به چندین کارمند اجازه می‌دهند در هر زمان به آنها دسترسی داشته باشند.آنها همچنین دارای یک میز کار صاف و بهداشتی هستند که برای تمیز کردن آسان و کار بدون زحمت ایده آل است.

مزایا:
 • ساخت با کیفیت بالا با استیل ضد زنگ درجه 304
 • میز با دوام و ماندگاری بالا
 • ساخته شده در ارتفاع ایده آل برای اکثر کارهای آشپزخانه
 معایب:
 • عدم استحکام می تواند باعث شود که غذا در پشت میز هنگام قرار گرفتن در نزدیکی دیوار گیر کند

میز کار با رف:

تهیه ظروف با میز دیواری که دارای یک دروازه متحرک است هرگز آسان تر نبوده است. رف یک راه ایده آل برای نگهداری ادویه ها و مواد لازم برای غذاهای مختلف است.بخش اصلی به گونه ای طراحی شده است که برای درست کردن غذاهای خوشمزه عالی باشد.

در نهایت،قسمت پایینی می تواند مقادیر زیادی از مواد مانند آرد را در خود ذخیره کند.این ظرف امکان دسترسی آسان به تجهیزات و مواد غذایی را در دو طرف فراهم می کند.

پایه های قابل تنظیم که ثبات و همچنین ارتفاع قابل تنظیم را فراهم می کند،به شما امکان می دهد فضای موجود خود را بهینه کنید و از هر سانتی متر حداکثر استفاده را ببرید.میز استیل امکان تمیز کردن آسان را فراهم می کند و بسیار بادوام است.همچنین به صرفه جویی در زمان و هزینه شما کمک می کند زیرا هر سه ماه یک بار به یک دستگاه جدید نیاز نخواهید داشت.

مزایا:
 • میز چند منظوره با فضای ذخیره سازی فراوان و همچنین فضای کاری
 • بسیار خوب از استیل ضد زنگ 304 ساخته شده است
 • ارتفاع قابل تنظیم به این معنی است که می تواند با طیف وسیعی از کاربردهای آشپزخانه کار کند
معایب:
 • گرانتر از سایر میزهای کاری صنعتی در این لیست

 

برای انجام این انتخاب ها از چه معیارهایی استفاده کردیم؟

برای انجام این انتخاب ها ابتدا به اندازه میز (یا تغییرات مختلف اندازه میز) و اینکه سرآشپزهای مختلف می توانند از آن استفاده کنند نگاه کردیم.سپس به دوام،موادی که برای ساخت میز استفاده شده است،درجه و گیج استیل ضد زنگ و اینکه تمیز کردن آن‌ها چقدر آسان است.

در مرحله بعد،بررسی کردیم که آیا سینک‌ها گزینه‌های ذخیره‌سازی یا قفسه‌هایی تعبیه‌شده در آن‌ها وجود دارد یا خیر،که این ویژگی‌ها برای تهیه غذا آسان است.وقتی همه اینها را بررسی کردیم قیمت را بررسی کردیم و اینکه آیا میز کاری خاص ارزش قیمتی را دارد یا خیر.

به طور کلی،بهترین میزهای آماده سازی غذای رستوران و میزهای کار آنهایی بودند که بیشترین معیارها را برآورده کردند.

سوالات متداول میز کار صنعتی :

سوال: میز کار صنعتی چیست؟

پاسخ:میز کار صنعتی میزی است که برای کارهای صنعتی و فست فودی و غیره استفاده می شود.این می‌تواند یک میز کار و آماده‌سازی غذا در رستوران باشد یا فقط جزیره آشپزخانه شما باشد.میز آماده سازی یک سطح است که معمولاً به اندازه کافی بلند است که هنگام کار روی کارهای پخت و پز مانند خرد کردن سبزیجات،آماده کردن مرغ یا شکل دادن به همبرگرها قبل از قرار دادن آنها در تابه برای پختن روی آن بایستد.

سوال: چگونه می توانم میزهای کاری و آماده سازی غذای رستوران خود را تمیز کنم؟

پاسخ:بهترین راه برای تمیز کردن میزهای کاری و آماده سازی غذای رستوران استفاده از آب و صابون معمولی است،اما اگر چیز قوی تری می خواهید که لکه های سرسخت تر را از بین ببرد می توانید از محلول سفید کننده رقیق شده در آب گرم استفاده کنید.با این حال،برای برخی از مواد مانند چوب ممکن است نیاز به استفاده از تجهیزات تخصصی داشته باشید.

سوال: چگونه می توانم از میزهای کاری و آماده سازی غذای رستوران خود نگهداری کنم؟

پاسخ:برای جلوگیری از زنگ زدگی مهم است که استیل ضد زنگ با هر گونه مواد اسیدی مانند الکل،سرکه،آب میوه و غیره تماس نداشته باشد،بنابراین مطمئن شوید که چیزی روی آنها ذخیره نکنید!برخی از کارهای تمیز کردن روزانه باید به طور معمول انجام شوند.پس از هر بار استفاده سطح را پاک کنید.

لکه ها را به محض وقوع پاک کنید.ظروف را قبل از قرار دادن دوباره روی میز بشویید (این کار از تجمع کثیفی و آلودگی متقابل جلوگیری می کند).سپس،از یک شوینده ملایم مانند صابون ظرفشویی مخلوط شده با آب گرم استفاده کنید و سپس آن را با یک اسفنج یا پارچه پاک کنید تا آلودگی هایی را که از قبل از شروع تمیز کردن وجود داشت پخش نکنید.

سوال: چگونه از میزهای کاری و آماده سازی غذای رستوران خود محافظت کنم؟

پاسخ:اگر مراقب نباشید تجهیزات آشپزخانه صنعتی مانند میز آماده سازی غذای صنعتی و میزهای کار ممکن است دچار خراشیدگی یا فرورفتگی شوند. استفاده از تخته های برش در زیر هر ابزاری که ممکن است باعث آسیب شود (مانند چاقو) ارزشمند است،زیرا این کار به جلوگیری از سایش و پارگی زودرس کمک می کند.

سوال: تفاوت بین میز آماده سازی و میز کار صنعتی چیست؟

پاسخ:تفاوت میز آماده سازی با میز کار در اندازه و جنس آن است.میز آماده سازی معمولاً برای تسهیل انواع کارها بسیار بزرگتر هستند،در حالی که میزهای کاری می توانند از نظر کاری که انجام می دهند متنوع تر باشند اما معمولاً کوچکتر هستند.

سوال: متریال استاندارد مورد استفاده برای تجهیزات و میز کار چیست؟

پاسخ:متداول ترین متریالی که برای تهیه غذا و میز کار استفاده می شود استیل ضد زنگ است.این فلز ظاهری شیک و مدرن دارد که با هر دکوراسیون آشپزخانه ای مطابقت دارد.به علاوه،تمیز کردن آنها آسان است.

سوال: بهترین میز استیل ضد زنگ کدام است؟

پاسخ:ضخامت استیل در میز استیل ضد زنگ شما می تواند متفاوت باشد.هرچه ضخیم تر باشد آن سطح بادوام تر و سنگین تر خواهد بود.با این حال،این بدان معناست که آنها معمولاً سنگین‌تر از نسخه‌های نازک‌تر هستند،بنابراین هنگام بررسی میزهای صنعتی که می‌خواهید برای پروژه بازسازی آشپزخانه خود بخرید،این را نیز در نظر داشته باشید.

به عنوان یک قاعده کلی،هر چه گیج بالاتر باشد،فلز ضخیم تر است.به عنوان مثال،استیل ضد زنگ درجه 304 ضخامت 1 میل است به طور قابل توجهی ضخیم تر از استیل ضد زنگ درجه 430 که ضخامت 0/7 است.

سوال: آیا می توانید گوشت را روی میز استیل برش دهید؟

پاسخ: بله،می توانید گوشت را روی میز استیل برش دهید.این ماده به اندازه کافی ناهموار است تا در برابر تماس با چاقو و سایر ظروف مقاومت کند.با این حال،برای جلوگیری از خراشیدن روی میز و رعایت استانداردهای بهداشتی،همیشه باید از تخته خردکن مناسب برای برش گوشت استفاده کنید.

سوال: هزینه میز کار صنعتی چقدر است؟

پاسخ:هزینه تهیه میز کار بر اساس اندازه،نوع کیفیت و ویژگی ها متفاوت است.یک میز آشپزخانه صنعتی کوچک از جنس استنلس استیل 430 خشدار را می توان با قیمت متری 4200 تا متری سه میلیون تومان ساخت.

سوال: طول عمر میز کار صنعتی چقدر است؟

پاسخ:یک میز کار صنعتی حداقل 6 سال عمر می کند.این بازه زمانی بر اساس تعداد دفعات استفاده از آن و نوع نگهداری از سطح از روز اول است.امیدواریم در پایان این مقاله به جواب سوال یز کار صنعتی چیست خود رسیده باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *