فست فود

افتتاح رستوران فست فود: بهترین روش ها

افتتاح یک کسب و کار فست فود می تواند راهی عالی برای کارآفرینان باشد تا اولین کسب و کار خود را در یک بخش سودآور شروع کنند. از آنجایی که غذاهای مختلف، سوله ها و مدل های کسب و کار بسیار زیادی برای انتخاب وجود دارد، فست فود یک صنعت همه کاره با فرصت های زیادی برای رشد است. این بهترین شیوه ها را در نظر بگیرید و هنگام آماده شدن برای افتتاح اولین مکان فست فود خود از آنها به عنوان راهنما استفاده کنید.

مزایای افتتاح فست فود

به عنوان صاحب یک رستوران فست فود، می توانید خدمات مورد نیاز جامعه خود را ارائه دهید و جریان درآمدی پررونقی داشته باشید. فست فود یک صنعت هیجان انگیز برای افرادی است که به غذا و تبلیغات علاقه دارند.

رستوران های فست فود این پتانسیل را دارند که بسیار سودآور باشند و می توانند نسبتاً ساده راه اندازی شوند، به خصوص اگر یک فروشگاه فرنچایز کلید در دست خریداری کنید. رستوران های فست فود گاهی اوقات به عنوان رستوران های خدمات سریع نیز شناخته می شوند.

مزایا و معایب فرانچایز

یکی از اولین گام ها این است که تصمیم بگیرید که آیا می خواهید یک رستوران مستقل راه اندازی کنید یا یک فروشگاه از یک فرانچایز فست فود. بسیاری از فست فودهای زنجیره ای معروف به عنوان فرنچایز در دسترس هستند.

با فرنچایزها، می توانید در ازای حق استفاده از مدل کسب و کار شرکت مادر، هزینه حق رای و حق امتیاز مستمر را به شرکت مادر بپردازید. هم راه اندازی مفهوم رستوران خود و هم خرید یک حق امتیاز دارای مزایا و معایبی است که در چند زمینه کلیدی متفاوت است:

سطح کنترل

به عنوان یک صاحب رستوران فست فود مستقل، می توانید منو را طراحی کنید، در مورد برند خود تصمیم بگیرید و رستوران خود را مطابق با ایده های خود سفارشی کنید. هنگام خرید یک مکان حق رای، باید رستوران را طبق مجموعه ای از دستورالعمل های قانونی که توسط فرنچایز تعیین می شود، اداره کنید. بسته به میزان آزادی که می خواهید، کنترل کامل رستوران شما می تواند یک مزیت یا یک چالش باشد.

خطر

هم فرنچایزها و هم فست فودهای مستقل با درجه ای از ریسک مالی همراه هستند زیرا شما پول خود را بدون هیچ تضمینی برای موفقیت رستوران خود سرمایه گذاری می کنید. فرانشیزها در مورد ریسک به طور کلی گزینه ایمن تری هستند زیرا آنها با یک طرح تجاری اثبات شده و یک سیستم پشتیبانی از طریق فرنچایز ارائه می شوند.

نام تجاری

وقتی یک رستوران مستقل راه اندازی می کنید، شهرت و برند خود را از ابتدا ایجاد می کنید. اگر تصمیم به فرانشیز دارید، بخشی از نام تجاری و بیانیه ماموریت شرکت مادر خواهید بود. مشتریانی که قبلاً یک نام تجاری حق رای را می شناسند، ممکن است به احتمال زیاد کسب و کار خود را به شما ارائه دهند تا اینکه مؤسسه جدیدی را که با آن آشنایی ندارند، امتحان کنند.

با این حال، باز کردن یک شرکت مستقل فست فود به شما این امکان را می دهد که تصویر کسب و کار خود را اصلاح و تغییر دهید. اگر ایده ای برای یک مفهوم واقعا منحصر به فرد دارید که قبلاً در بازار حق رای ارائه نشده است، می توانید با افتتاح یک رستوران مستقل از آن برند استفاده کنید .

فرصت رشد

قبل از تصمیم گیری در مورد حق امتیاز دادن، در نظر بگیرید که آیا می خواهید در نهایت مالک بیش از یک مکان باشید. اجرای چندین مکان حق رای می تواند پرهزینه باشد، به خصوص اگر مجبور باشید به مدیران دیگر برای نظارت بر عملیات روزانه علاوه بر حق امتیاز و حق امتیاز پرداخت کنید.

اگر رستوران فست فود مستقل شما موفق باشد، می توانید سود بیشتری را حفظ کنید و آنها را در افتتاح مکان های اضافی سرمایه گذاری کنید یا حتی یک امتیاز دهنده شوید و ایده خود را به فرنچایزهای خودتان مجوز دهید.

هزینه افتتاح فست فود

هزینه اولیه افتتاح یک رستوران فست فود از حدود 250000 دلار شروع می شود و بر اساس موقعیت جغرافیایی، اندازه ساختمان و هزینه کار افزایش می یابد. باز کردن برخی از فرنچایزهای محبوب فست فود ممکن است بیش از 1 میلیون دلار هزینه داشته باشد، از جمله حداقل مقدار دارایی که باید برای واجد شرایط بودن به عنوان یک حق امتیاز داشته باشید. در اینجا خلاصه ای از هزینه های اولیه افتتاح یک مرکز فست فود آورده شده است:

مکان و امکانات

مکان فیزیکی رستوران فست فود شما احتمالا یکی از بزرگترین هزینه های شما خواهد بود. ساخت یک ساختمان جدید از ابتدا، خرید یک ساختمان موجود یا اجاره ملک تجاری می تواند هزینه های قابل توجهی را به همراه داشته باشد.

خرید یک رستوران فست فود که از قبل وسایل لازم برای سرو غذا را دارد، عموماً مقرون به صرفه تر از ساخت یک فضای سفارشی است. برای خرید فضای رستوران به طور متوسط ​​450 دلار برای هر فوت مربع هزینه می شود.

در نظر بگیرید که آیا می خواهید یک اتاق ناهار خوری با سرورهای رستوران داشته باشید یا صرفاً یک رانندگی با ماشین داشته باشید. فضایی را انتخاب کنید که بتواند نیازهای شما را برآورده کند.

بازسازی ها

بازسازی فضای داخلی و خارجی فست فود شما هزینه ای ضروری برای ساخت زیرساخت های یک فست فود موفق است. اگر یک ساختمان موجود را خریداری کرده اید، ممکن است نیاز به تغییرات قابل توجهی داشته باشید تا آن را با آشپزخانه ای به روز و نمایشگرهای جذاب برای مشتریان تجهیز کنید.

مطمئن شوید که تمام کارهای لوله کشی و برق را برای یک آشپزخانه تجاری آماده کرده اید. برای ایجاد فضای مناسب برای مشتریان، دکور داخلی، علائم، صندلی راحت، چراغ‌ها، تلفن داخلی و سایر ویژگی‌ها ضروری است.

تجهیزات

هنگامی که فضای شما آماده شد، باید تجهیزات مناسب برای آشپزخانه و اتاق غذاخوری خریداری کنید. لوازم خانگی شما به تنهایی ممکن است چندین هزار دلار قیمت داشته باشند، بسته به اینکه آیا تجهیزات نو یا دست دوم خریداری می کنید و چه نوع پخت و پز باید انجام دهید. همچنین برای ردیابی سفارش‌ها، صندوق‌های پول، ماشین‌های نوشیدنی، دستگاه‌های یخ‌ساز، سینی‌های سرو، منوها و لوازم سرایداری به یک سیستم نقطه فروش نیاز دارید.

فهرست

برای پوشش سفارشات مورد انتظار از افتتاحیه، باید موجودی کافی در دسترس داشته باشید. قبل از خرید موجودی، باید ایده خوبی از نحوه عملکرد زنجیره تامین خود داشته باشید و هر چند وقت یکبار می توانید برای تکمیل موجودی خود سفارش دهید.

اگر به مواد اولیه تازه نیاز دارید و فقط می‌توانید در دسته‌های کوچک بخرید، هزینه‌های موجودی شما ممکن است بیشتر از غذاهای منجمد خریداری شده به صورت عمده باشد. هزینه های موجودی اولیه برای یک رستوران فست فود شامل مواد لازم برای تمام اقلام منو، روغن سرخ کردنی، چاشنی ها، فنجان، درب، نی، دستمال، کیسه های مخصوص سفر و سایر بسته بندی ها می باشد.

کار یدی

یکی دیگر از هزینه های راه اندازی که باید در نظر گرفته شود، هزینه کلی جذب، استخدام و آموزش کارکنان است. در مورد دستمزد ادامه دار در منطقه خود برای پست های کلیدی، مانند آشپز ماهی، صندوقدار و مدیر رستوران تحقیق کنید و محاسبه کنید که حقوق آنها برای آموزش اولیه و شیفت های برنامه ریزی شده منظم چقدر هزینه دارد. اگر با یک حسابدار برای مدیریت امور مالی خود یا یک وکیل برای کمک به ثبت کسب و کار خود قرارداد بسته اید، تعداد ساعاتی را که ممکن است نیاز داشته باشید تخمین بزنید و از آن اطلاعات برای به روز رسانی بودجه خود استفاده کنید.

انتخاب طاقچه فست فود خود

مفهوم رستوران خود را انتخاب کنید و منویی را بر اساس جایگاهی که می خواهید سرو کنید ایجاد کنید. به عنوان یک رستوران فست فود، مهم است که غذایی سرو کنید که برای مخاطبان هدف شما جذاب باشد. برای یافتن یک فروشگاه فست فود مناسب برای شما، این استراتژی ها را در نظر بگیرید:

کاوش سوله های موجود

برخی از رستوران‌های فست‌فود، مانند رستوران‌های همبرگر، مخاطبان گسترده‌ای را با استفاده از تم‌های پرطرفدار هدف قرار می‌دهند، در حالی که برخی دیگر سعی می‌کنند با نوع خاصی از آشپزی یا یک سیستم سفارش منحصر به فرد، جایگاه ویژه‌تری را به تصویر بکشند. می توانید با انتخاب نوع جدیدی از منو که به عنوان فست فود در منطقه شما در دسترس نیست، یک طاقچه جدید ایجاد کنید، یا از یکی از محبوب ترین مفاهیم برای فست فود استفاده کنید:

  • مرغ سرخ شده
  • برگر
  • بستنی
  • هات داگ و کورن داگ
  • تکس-مکس
  • قهوه و صبحانه
  • ساندویچ
  • پیتزا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *