تجهیز کردن

ضروری برای تامین کنندگان تجهیزات فست فود و آشپزخانه

اگر علاقه مند به افتتاح رستوران فست فود خود هستید، این مقاله می تواند به شما کمک کند تا همه چیز را در مورد راه اندازی یک رستوران فست فود از نظر انتخاب سایت، برنامه ریزی، طراحی رستوران و  تجهیزات آشپزخانه فست فود  مورد نیاز درک کنید.

1. فست فود و رستوران فست فود چیست

فست فود نوعی غذای تجاری است که می تواند به سرعت در مقادیر زیاد و با تاکید بر سرعت ارائه خدمات تولید شود و به غذاهایی اطلاق می شود که حاوی مواد منجمد، گرم شده یا از پیش پخته شده باشد که در رستوران ها یا فروشگاه ها به فروش می رسد و به صورت بسته بندی شده برای مصرف عرضه می شود. -خارج

رستوران فست فود به رستوران خاصی گفته می شود که غذاهای فست فود سرو می کند. رستوران‌های فست فود غذاهایی را سرو می‌کنند که معمولاً گوشتی و شیرین هستند، از جمله ماهی و چیپس، ساندویچ، همبرگر، مرغ سرخ‌شده، حلقه‌های پیاز، ناگت مرغ، پیتزا، هات داگ، پوره سیب‌زمینی و بستنی، که از منوی محدودی سرو می‌شوند و در بزرگ‌تر پخته می‌شوند. مقادیر قبل از زمان و گرم نگه داشته شده، تمام شده و بسته بندی شده به سفارش.

2. کاری که هنگام راه اندازی فست فود باید انجام دهید

الف. انتخاب سایت

رستوران فست فود بهترین انتخاب در منطقه تفریحی و محل تجمع صنعتی و تجاری با حجم مشتری زیاد است، نسبتاً اجاره اینجا گرانتر است، به دلیل ماهیت فست فود، استفاده از یک فروشگاه کوچک می تواند به مشتریان زیادی خدمت کند، در در صورت محدودیت بودجه، می‌توانید منطقه غذاخوری را کاهش دهید، تولید بیشتر می‌تواند بیرون بردن را از بین ببرد، همچنین می‌توانید برای صرفه‌جویی در هزینه، آشپزخانه مرکزی نزدیک را اجاره کنید.

ب. چیدمان آشپزخانه را طراحی کنید

برای رستوران های فست فود مهمترین چیز کارایی است. هنگامی که سفارش کامل می شود، کارکنان ممکن است مجبور شوند با گروهی از مشتریانی که برای رفتن به محل کار عجله دارند برخورد کنند. اما منوی رستوران‌های فست فود معمولاً چندان پیچیده نیست و می‌توانید فرآیند ساخت محصولات اصلی را به‌عنوان خط مونتاژ طراحی کنید تا زمان از بیرون آوردن مواد، پخت و پز، مونتاژ تا تحویل را کوتاه کنید.

برخی از رستوران های فست فود، محل تهیه نوشیدنی را از آشپزخانه خارج می کنند و آن را در کنار پیشخوان سرو قرار می دهند، جایی که کارکنان می توانند به سرعت نوشیدنی ها را قبل از تحویل به مشتریان قرار دهند و همچنین از ریختن نوشیدنی ها در حین انتقال از آشپزخانه جلوگیری کنند. به پیشخوان سرو

ج. منوی تنظیم

علاوه بر منوی استاندارد فست فود، مانند همبرگر و سیب زمینی سرخ شده، منو نیز باید با فرهنگ غذایی محلی تطبیق داده شود، زیرا فست فود دسته بندی های منحصر به فردی را در هر کشور تولید کرده است، مانند سرخ کردن ماهی، که در انگلستان محبوب است. ، استرالیا و نیوزلند و سوشی که در فست فودهای ژاپن رایج است و … افزودن غذاهای بر اساس ویژگی های محلی محبوبیت بیشتری خواهد داشت.

د. تهیه تجهیزات

تجهیزات آشپزخانه فست فود  باید با توجه به منو و فضای آشپزخانه تعیین شده انتخاب شوند و پس از اجرای آزمایشی تغییراتی ایجاد می شود، به عنوان مثال سیب زمینی سرخ کرده شما بسیار محبوب است، بنابراین ممکن است مجبور شوید سرخ کن دیگری خریداری کنید. پس فقط باید وسایل لازم را خریداری کنید و سعی کنید در همان ابتدا آشپزخانه را تا لبه پر نکنید.

مهمترین نکته در هنگام خرید تجهیزات، جنبه کیفیت و ایمنی است، این تجهیزات برای مدت طولانی در پشت آشپزخانه خواهند ماند، در صورت وجود خرابی مستقیماً بر تجارت تأثیر می گذارد، می توانید برای حل این موارد با تأمین کنندگان مجرب مشورت کنید. مشکلات، تجهیزات آشپزخانه یک مرحله ای مستقیم.

ه. استخدام کارکنان

آخرین مرحله استخدام پرسنل است، شما به تعدادی پرسنل مشتاق و مسئولیت پذیر نیاز دارید، کارکنان مجرب بهترین انتخاب است، اگر می خواهید کارکنان بی تجربه نیز جذب کنید، لطفا فرآیند آموزش را استاندارد کنید تا بتوانند به سرعت کار با فست فود را یاد بگیرند  . لوازم آشپزخانه .

3. برای طراحی فست فود چه چیزی لازم است؟

الف. طرح رنگی روشن و گرم

ممکن است متوجه شده باشید که رستوران های فست فود، در مقایسه با سایر رستوران ها، بیشتر از رنگ های قرمز، نارنجی و زرد و سایر رنگ های گرم روشن استفاده می کنند (طرح رنگی «کچاپ خردل»)، دلیل آن این است که رستوران های فست فود برای برجسته کردن ویژگی «سریع»، در مقایسه با آبی، قهوه‌ای و سایر رنگ‌ها می‌توانند احساس آرامش در افراد ایجاد کنند در مقایسه با رنگ‌های آبی، قهوه‌ای و سایر رنگ‌هایی که می‌توانند احساس آرامش را در افراد ایجاد کنند، رنگ‌های گرم بهتر می‌توانند با سرعت سریع غذا خوردن سازگار شوند و رنگ‌های گرم می‌توانند اشتها را افزایش دهند. غذای خود را در بین مشتریان محبوب تر کنید.

ب. چیدمان منطقی ناهارخوری

رستوران های فست فود عموما از روش سلف سرویس مشتری استفاده می کنند، مسیر حرکت مشتری از سفارش، غذای سلف سرویس و خروج است، کارکنان فقط باید غذا را در پیشخوان آماده کنند و پس از پایان غذا خوردن مشتری برای تمیز کردن غذا. جدول، برای برنامه ریزی منطقی حرکت مسیر جمعیت، برای جلوگیری از دسترسی ضعیف و برخورد. اگر قسمت های خروجی و غذاخوری کمی از هم جدا شوند، می تواند تا حد زیادی مشکل ازدحام را در طول دوره اوج غذاخوری کاهش دهد.

ج. تمرکز بر کارایی خدمات

مخاطبان رستوران فست فود عموماً به خدمات خیلی جامع نیاز ندارند، آنها برای بهره وری خدمات مهمتر هستند، یعنی می توانند سریع کارکنان را پیدا کنند و مشکلات را حل کنند، اگر منطقه رستوران بزرگ است، باید 1 تا 3 کارمند برای اقامت داشته باشید. منطقه ناهار خوری، حل به موقع مشکلات مشتری و مسئول جمع آوری بشقاب شام، مناسب برای مشتری بعدی که نشسته است (کارکنان میز جلو معمولاً مشغول تهیه غذا هستند).

د. دکوراسیون ساده

برای دکوراسیون فست فودها نباید زحمت زیادی بکشید، زیرا ساده و شیک بودن فرهنگ دکوراسیون رستوران فست فود است. یکی از ویژگی های رستوران های فست فود، استفاده حداکثری از فضای موجود است. تمام عناصر داخلی، مانند پیشخوان سفارش و میز بوفه، برای افزایش گردش مالی طراحی شده اند، بنابراین آنها تنها یک نیاز دارند: “عملی بودن”.

بسیاری از رستوران های فست فود دارای زمین بازی کودکان با اسباب بازی هایی مانند سرسره و ترامپولین هستند که مکانی را برای تفریح ​​کودکان و متقاعد کردن خانواده هایشان برای بازگشت فراهم می کند.

4. چه تجهیزاتی برای فست فود مورد نیاز است؟

انتخاب تجهیزات مناسب برای موفقیت هر رستورانی بسیار مهم است. برای رستوران های فست فود، راندمان بسیار مهمتر از تجهیزات پخت و پز متنوع است، بنابراین هنگام انتخاب تجهیزات آشپزخانه برای رستوران های فست فود، ایجاد راندمان بالا در فضای محدود تنها اصل است، بنابراین تجهیزات تمام اتوماتیک و پرقدرت اولویت بالاتری نسبت به نیمه نیمه دارند. تجهیزات اتوماتیک و کم مصرف

الف. فریزر تجاری

تجهیزات آشپزخانه تجاری ضروری رستوران فست فود ، تقسیم شده به نوع هوا خنک و خنک کننده مستقیم، کیک برگر ذخیره سازی، تکه های مرغ سرخ شده و سایر گوشت ها، دو گزینه وجود دارد: درب فوم و درب شیشه ای، اگر می خواهید شفاف و راحت تر نمایش داده شود. برای کارمندان برای گرفتن مواد تشکیل دهنده، درب شیشه ای بهترین انتخاب است.

ب- کابینت نگهداری

افزایش ماندگاری سبزیجات و میوه ها، مناسب برای یخچال رستوران برای نگهداری سالاد، میوه ها، مواد میان وعده، ترد درب شیشه ای را می توان در اتاق جلویی برای نمایش بشقاب های سالاد و سایر تنقلات قرار داد.

ج. سرخ کن تجاری

تجهیزات اصلی آشپزخانه رستوران فست فود، بیشتر غذاهای موجود در منوی استفاده از آن، شامل دونات، سیب زمینی سرخ کرده، مرغ سوخاری، ماهی سرخ شده، پتی برگر و انواع تنقلات سرخ شده است. رستوران های فست فود معمولاً کانتر یا سرخ کن توکار را انتخاب می کنند، زیرا می تواند در فضا صرفه جویی کند و کارکرد آن آسان باشد.

د. کوره تجاری

اجاق‌های همرفت : نان برگر، تارت تخم‌مرغ، ساندویچ، مرغ کبابی و سایر غذاها را از طریق گردش هوای گرم گرم کنید، برخی از اجاق‌های همرفتی با هوای گرم دارای عملکرد پر کردن بخار هستند.

کوره های ترکیبی : ترکیبی از کوره های گردش هوای گرم، اجاق های معمولی، اجاق های تخمیر و انواع دیگر با تطبیق پذیری وجود دارد، شما می توانید آنها را به صورت ترکیبی برای صرفه جویی در فضا و بهبود راندمان تولید همزمان روی هم قرار دهید.

فر پیتزا: در صورت وجود فضای کافی، می توانید فر پیتزا مخصوص تهیه پیتزا را نیز خریداری کنید، می تواند پیتزا با طعمی بی نظیر درست کند.

E. منقل های تجاری

گوشت گاو سرخ شده در تابه یا تخم مرغ در ساندویچ، بال مرغ، سوسیس، لوف گوشت، رول بیکن و سایر سبزیجات را نیز می توان روی پانل پخت قرار داد، پنل های صاف و پانل های گریل مانند برای انتخاب وجود دارد، دومی می تواند زیبایی زیبایی به جا بگذارد. آثار سوختگی روی غذا

ف. بستنی ساز / دستگاه برف ساز

درست کردن دسرهای بستنی و شربتی با توجه به فصل و تعطیلات مدام سبک های جدیدی را معرفی می کند که جزء محبوب منوی رستوران های فست فود است.

ز. قهوه ساز

دستگاه های قهوه ساز از تجهیزات ضروری آشپزخانه فست فود هستند و دستگاه اسپرسوساز همه کاره بهترین انتخاب است. جمعیت شاغل بسیار دوست دارند از انواع قهوه در کنار غذا استفاده کنند.

ح. قفسه ها و قفسه های ذخیره سازی

برای قرار دادن تمام لوازم آشپزخانه، باید موادی مانند فولاد روکش دار و ضد زنگ را انتخاب کنید که به راحتی باکتری تولید نکند و با در نظر گرفتن قابلیت جابجایی قفسه ها و قفسه های نگهداری، تمیز کردن آسان کف را در نظر بگیرید.

I. کابینت ضد عفونی

گردش هوا در دمای بالا برای ضدعفونی ظروف، تخته های برش و قابلمه ها و تابه ها برای جلوگیری از رشد باکتری ها، کمک به آشپزخانه برای رعایت استانداردهای بالای بهداشتی و ایمنی.

G. هود برد

رستوران های فست فود از روش های سرخ کردنی بیشتری استفاده می کنند، هود می تواند دود و چربی موجود در هوا را از بین ببرد، هوای تازه را حفظ کند و چسبندگی روغن روی دستگاه را کاهش دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *